Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Väinö Kaasalainen

Väinö Kaasalainen

Kansanedustajana   01.09.1933–31.08.1939, 21.07.1951–14.04.1955

Lisätiedot:

21.07.1951 - 14.04.1955
Seuraaja: Onni Mannila /Ml

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, kansankorkeakoulun johtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Linkomies) 13.01.1944–08.08.1944