Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lauri Kaijalainen

Lauri Kaijalainen

Kansanedustajana   21.10.1930 - 21.07.1948

Ammatti / arvo:
kaupunginjohtaja, kaupunkineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Pekkala) 26.03.1946 - 29.07.1948

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV