Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Osmo Kaipainen

Osmo Kaipainen

Kansanedustajana   23.03.1970–26.09.1975

Ammatti / arvo:
lääketieteen lisensiaatti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Paasio II) 23.02.1972–03.09.1972

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV