Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Kaarlo Kajatsalo

Kaarlo Kajatsalo

Kansanedustajana   29.03.1954–19.02.1962

Ammatti / arvo:

voimistelunopettaja, lehtori

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • opetusministeri (Fagerholm III) 29.08.1958–12.01.1959