Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Yrjö Kallinen

Yrjö Kallinen

Kansanedustajana   06.04.1945 - 21.07.1948

Ammatti / arvo:
osastopäällikkö, opetusneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Pekkala) 26.03.1946 - 04.06.1948
  • puolustusministeri (Pekkala) 27.03.1946 - 29.07.1948

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV