Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Akseli Kanerva

Akseli Kanerva

Kansanedustajana   19.10.1931 - 31.08.1933, 17.10.1933 - 31.08.1936

Ammatti / arvo:
sanomalehdentoimittaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV