Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Heikki Kannisto

Heikki Kannisto

Kansanedustajana   01.09.1936 - 31.08.1939, 06.04.1945 - 30.09.1952

Ammatti / arvo:
varatuomari, kunnallispormestari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Kekkonen) 17.02.1950 - 16.01.1951
  • sisäasiainministeri (Tuomioja) 17.11.1953 - 04.05.1954

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV