Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kaarlo Kares

Kaarlo Kares

Kansanedustajana   22.05.1907–28.02.1910, 05.09.1922–01.09.1927, 01.09.1933–23.03.1942

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, lääninrovasti

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV