Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eetu Karjalainen

Eetu Karjalainen

Kansanedustajana   01.09.1936 - 21.07.1948, 21.07.1951 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
varastonhoitaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Kekkonen III) 03.12.1952 - 08.07.1953

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV