Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Reino Karpola

Reino Karpola

Kansanedustajana   20.02.1962–23.03.1979, 26.03.1983–20.03.1987

Ammatti / arvo:

maanviljelijä

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Sorsa) 07.02.1975–12.06.1975
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Miettunen II) 30.11.1975–28.09.1976

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Maalaisliiton eduskuntaryhmä (pj) –