Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kalle Kauhanen

Kalle Kauhanen

Kansanedustajana   06.04.1945 - 20.07.1951, 29.03.1954 - 21.07.1958

Ammatti / arvo:
muurari, toimitsija

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV