Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Aaro Kauppi

Aaro Kauppi

Kansanedustajana   21.07.1951–28.03.1954, 21.02.1956–21.07.1958, 17.04.1963–04.04.1966

Ammatti / arvo:
professori, maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV