Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jaakko Keto

Jaakko Keto

Kansanedustajana   01.04.1919 - 15.10.1931

Ammatti / arvo:
filosofian kandidaatti, apulaiskaupunginjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Cajander III) 12.03.1937 - 09.11.1937

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV