Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Edvard Kilpeläinen

Edvard Kilpeläinen

Kansanedustajana   02.02.1914–03.04.1917, 05.09.1922–01.09.1927, 01.08.1929–31.08.1933, 01.09.1936–31.08.1939

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, rovasti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Sunila II) 21.03.1931–03.03.1932

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV