Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eino Kilpi

Eino Kilpi

Kansanedustajana   21.10.1930 - 31.08.1933, 22.07.1948 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
päätoimittaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Paasikivi III) 17.04.1945 - 26.03.1946
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Paasikivi III) 15.09.1945 - 26.03.1946
  • opetusministeri (Pekkala) 26.03.1946 - 26.05.1948
  • sisäasiainministeri (Pekkala) 26.05.1948 - 29.07.1948

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV