Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Toivo Kinnunen

Toivo Kinnunen

Kansanedustajana   06.04.1945–21.07.1958, 20.02.1962–04.04.1966

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV