Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kalle Kirra

Kalle Kirra

Kansanedustajana   05.09.1922 - 20.10.1930, 01.09.1936 - 21.07.1948

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, pankinjohtaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV