Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

T.M. Kivimäki

T.M. Kivimäki

Kansanedustajana   22.02.1922–04.09.1922, 01.05.1924–01.09.1927, 01.08.1929–04.10.1940

Ammatti / arvo:
Professori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • Pääministeri (Kivimäki) 14.12.1932–07.10.1936
  • sisäasiainministeri (Mantere) 22.12.1928–16.08.1929
  • oikeusministeri (Sunila II) 21.03.1931–14.12.1932

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV