Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kalevi Kivistö

Kalevi Kivistö

Kansanedustajana   22.01.1972 - 31.12.1984

Ammatti / arvo:
valtiotieteen lisensiaatti, ylijohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri opetusministeriössä (Miettunen II) 30.11.1975 - 28.09.1976
  • ministeri opetusministeriössä (Sorsa II) 15.05.1977 - 25.05.1979
  • ministeri opetusministeriössä (Koivisto II) 26.05.1979 - 18.02.1982
  • opetusministeri (Sorsa III) 19.02.1982 - 30.12.1982
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Suomen kansan demokraattisen liiton eduskuntaryhmä (vpj) 1975-1975 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV