Osmo Kock  
Kansanedustajana  05.04.1966 - 22.03.1970, 22.01.1972 - 28.02.1974

Nimi: Kock, Osmo
Ammatti / arvo: varatuomari, suurlähettiläs
Aiemmat vaalipiirit: Hämeen läänin eteläinen vaalipiiri 05.04.1966 - 22.03.1970
Hämeen läänin eteläinen vaalipiiri 22.01.1972 - 28.02.1974
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Kansliatoimikunta  -
Lakivaliokunta  -
Perustuslakivaliokunta  -
Toinen lakivaliokunta (pj) 1968-1969 -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Suomen kansan demokraattisen liiton eduskuntaryhmä 05.04.1966 - 22.03.1970
Suomen kansan demokraattisen liiton eduskuntaryhmä 22.01.1972 - 28.02.1974
Kansanedustajana: 22.01.1972 - 28.02.1974
Seuraaja: Kaino Haapanen /Skdl
Siirtynyt 1.3.1974 Suomen suurlähettilääksi DDR:ään