Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juho Koivisto

Juho Koivisto

Kansanedustajana   02.09.1927 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, maanviljelysneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • apulaismaatalousministeri (Svinhufvud II) 04.07.1930 - 21.03.1931
  • apulaismaatalousministeri (Cajander III) 12.03.1937 - 01.12.1939
  • ministeri maatalousministeriössä (Ryti) 01.12.1939 - 27.03.1940
  • ministeri maatalousministeriössä (Ryti II) 27.03.1940 - 04.01.1941
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Rangell) 04.01.1941 - 05.03.1943

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV