Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Koivunen

Matti Koivunen

Kansanedustajana   21.07.1951–21.01.1972

Ammatti / arvo:
kirvesmies, verotarkastaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Paasio) 27.05.1966–21.03.1968

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV