Vilho Korhonen  
Kansanedustajana  01.08.1908 - 31.05.1909, 01.04.1919 - 30.04.1924

Nimi: Korhonen, Vilho
Ammatti / arvo: kansakoulunopettaja
Aiemmat vaalipiirit: Turun läänin pohjoinen vaalipiiri 01.08.1908 - 31.05.1909
Turun läänin pohjoinen vaalipiiri 01.04.1919 - 30.04.1924
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Laki- ja talousvaliokunta  -
Sivistysvaliokunta  -
Suuri valiokunta  -
Valtiovarainvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 01.08.1908 - 31.05.1909
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 01.04.1919 - 30.04.1924