Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Verner Korsbäck

Verner Korsbäck

Kansanedustajana   22.07.1948 - 21.01.1972

Ammatti / arvo:
maatalous-ja metsätieteiden maisteri, piiripäällikkö
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Karjalainen) 13.04.1962 - 17.12.1963

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV