Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Niilo Kosola

Niilo Kosola

Kansanedustajana   21.07.1951–22.03.1970

Ammatti / arvo:
agronomi, maanviljelijä, maanviljelysneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Fagerholm III) 29.08.1958–12.01.1959
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV