Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juho Kosonen

Juho Kosonen

Kansanedustajana   21.10.1930 - 31.08.1939, 16.11.1944 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
päätoimittaja, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV