Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Anton Kotonen

Anton Kotonen

Kansanedustajana   01.06.1909–01.02.1914, 01.04.1919–04.09.1922

Ammatti / arvo:
varatuomari, laamanni, eduskunnan sihteeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Mantere) 22.12.1928–18.02.1929

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV