Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Henrik Kullberg

Henrik Kullberg

Kansanedustajana   02.09.1927–20.10.1930, 01.09.1933–05.04.1945, 18.12.1945–04.12.1953

Ammatti / arvo:
maanviljelijä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Tuomioja) 17.11.1953–04.12.1953

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV