Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Erkki Kuokkanen

Erkki Kuokkanen

Kansanedustajana   02.09.1927 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
kihlakunnantuomari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Svinhufvud II) 04.07.1930 - 21.03.1931

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV