Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pekka Kuusi

Pekka Kuusi

Kansanedustajana   05.04.1966–22.03.1970

Ammatti / arvo:

valtiotieteen tohtori, pääjohtaja, ministeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sosiaali- ja terveysministeri (Karjalainen II) 26.03.1971–28.10.1971