Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Otto Wille Kuusinen

Otto Wille Kuusinen

Kansanedustajana   01.08.1908–28.02.1910, 01.02.1911–01.02.1914, 04.04.1917–16.05.1918

Ammatti / arvo:
filosofian kandidaatti, sanomalehdentoimittaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV