Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Harras Kyttä

Harras Kyttä

Kansanedustajana   21.07.1951 - 14.09.1964

Ammatti / arvo:
varatuomari, toimitusjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Sukselainen) 27.05.1957 - 02.09.1957
  • sisäasiainministeri (Kuuskoski) 26.04.1958 - 28.08.1958

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV