Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Urho Kähönen

Urho Kähönen

Kansanedustajana   21.07.1951–04.04.1966

Ammatti / arvo:

agronomi, pääjohtaja, maanviljelijä

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maatalousministeri (Fagerholm III) 14.11.1958–12.01.1959