Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Valto Käkelä

Valto Käkelä

Kansanedustajana   06.04.1945–21.01.1972

Ammatti / arvo:
liikkeenhoitaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Kekkonen V) 30.09.1955–02.03.1956
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Karjalainen II) 15.07.1970–28.10.1971

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV