Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Heikki Kääriäinen

Heikki Kääriäinen

Kansanedustajana   01.03.1910 - 03.04.1917, 01.04.1919 - 04.09.1922, 01.09.1933 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
pienviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV