Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Olavi Lahtela

Olavi Lahtela

Kansanedustajana   22.07.1958 - 29.12.1968

Ammatti / arvo:
majuri evp., yliasiamies
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Karjalainen) 01.11.1963 - 17.12.1963

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV