Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jermu Laine

Jermu Laine

Kansanedustajana   27.09.1975 - 20.03.1987

Ammatti / arvo:
varatuomari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Sorsa) 05.05.1973 - 12.06.1975
  • ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä (Sorsa) 05.05.1973 - 12.06.1975
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Sorsa III) 15.09.1982 - 05.05.1983
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Sorsa IV) 06.05.1983 - 29.04.1987
  • ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä (Sorsa IV) 06.05.1983 - 29.04.1987

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV