Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lauri Laine

Lauri Laine

Kansanedustajana   06.04.1945–20.07.1951, 29.03.1954–21.07.1958, 20.02.1962–04.04.1966

Ammatti / arvo:
agrologi, maanviljelijä, talousneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV