Kustaa Lehtonen  
Kansanedustajana  01.09.1933 - 31.08.1936, 14.12.1943 - 05.04.1945

Nimi: Lehtonen, Kustaa
Ammatti / arvo: agronomi, maanviljelysneuvos
Aiemmat vaalipiirit: Oulun läänin eteläinen vaalipiiri 01.09.1933 - 31.08.1936
Oulun läänin vaalipiiri 14.12.1943 - 05.04.1945
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Työväenasiainvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 01.09.1933 - 31.08.1936
Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 14.12.1943 - 05.04.1945
Kansanedustajana: 14.12.1943 - 05.04.1945
Edeltäjä: Väinö Kokko /kok