Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Erkki Leikola

Erkki Leikola

Kansanedustajana   06.04.1945 - 20.07.1951, 29.03.1954 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
professori, toimitusjohtaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV