Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Artturi Leinonen

Artturi Leinonen

Kansanedustajana   01.09.1936 - 31.08.1939, 28.01.1944 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
kirjailija, päätoimittaja, professori

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV