Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tyyne Leivo-Larsson

Tyyne Leivo-Larsson

Kansanedustajana   22.07.1948 - 21.07.1958, 05.04.1966 - 22.03.1970

Ammatti / arvo:
suurlähettiläs
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Kuuskoski) 26.04.1958 - 28.08.1958
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Fagerholm) 29.07.1948 - 16.03.1950
  • sosiaaliministeri (Fagerholm) 04.03.1949 - 17.03.1950
  • sosiaaliministeri (Törngren) 05.05.1954 - 19.10.1954
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Kekkonen V) 20.10.1954 - 02.03.1956
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Fagerholm II) 03.03.1956 - 16.05.1957
  • sosiaaliministeri (Fagerholm II) 17.05.1957 - 27.05.1957
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Kuuskoski) 26.04.1958 - 28.08.1958
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Kuuskoski) 02.05.1958 - 28.08.1958

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV