Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Lepistö

Matti Lepistö

Kansanedustajana   01.08.1929 - 21.07.1958

Ammatti / arvo:
maanviljelijä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • maatalousministeri (Fagerholm) 29.07.1948 - 16.03.1950
  • ministeri maatalousministeriössä (Kekkonen II) 17.01.1951 - 19.09.1951
  • ministeri maatalousministeriössä (Kekkonen III) 20.09.1951 - 28.11.1952
  • ministeri maatalousministeriössä (Sukselainen) 02.09.1957 - 28.11.1957
  • ministeri maatalousministeriössä (Kuuskoski) 26.04.1958 - 28.08.1958

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV