Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Juhani Leppälä

Juhani Leppälä

Kansanedustajana   22.05.1907–31.07.1908, 01.04.1919–04.09.1922, 02.09.1927–20.07.1951

Ammatti / arvo:

kansakoulunopettaja, maanviljelijä, kunnallisneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • salkuton ministeri (Kallio III) 1929–1929
  • II sosiaaliministeri (Kallio III) 1929–1930