Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Niilo Liakka

Niilo Liakka

Kansanedustajana   01.04.1919 - 04.09.1922

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, osastopäällikkö, kanslianeuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kirkollis- ja opetusministeri (Vennola II) 09.04.1921 - 02.06.1922
  • opetusministeri (Kallio) 14.11.1922 - 18.01.1924
  • sosiaaliministeri (Ingman II) 31.05.1924 - 22.11.1924

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV