Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Oskar Lilius

Oskar Lilius

Kansanedustajana   01.02.1911 - 31.10.1917

Ammatti / arvo:
oikeusneuvos, senaattori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Cajander) 02.06.1922 - 14.11.1922
  • oikeusministeri (Cajander II) 18.01.1924 - 31.05.1924
  • oikeusministeri (Tulenheimo) 31.03.1925 - 31.12.1925

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV