Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Valdemar Liljeström

Valdemar Liljeström

Kansanedustajana   02.02.1955–11.11.1960

Lisätiedot:

02.02.1955 - 11.11.1960
Edeltäjä: Yrjö Kilpeläinen /Sdp
02.02.1955 - 11.11.1960
Seuraaja: Aino Malkamäki /Tpsl

Ammatti / arvo:

liittopuheenjohtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sosiaaliministeri (Fagerholm) 29.07.1948–04.03.1949
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Sukselainen) 02.09.1957–28.11.1957
  • sosiaaliministeri (Kuuskoski) 26.04.1958–28.08.1958