Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Olavi Lindblom

Olavi Lindblom

Kansanedustajana   29.03.1954 - 04.04.1966

Ammatti / arvo:
pääjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Fagerholm III) 29.08.1958 - 12.01.1959

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV