Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Edwin Linkomies

Edwin Linkomies

Kansanedustajana   01.09.1933–05.04.1945

Ammatti / arvo:
professori, kansleri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • Pääministeri (Linkomies) 05.03.1943–08.08.1944
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV