Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Heimo Linna

Heimo Linna

Kansanedustajana   05.04.1966–20.03.1987

Ammatti / arvo:

agrologi, maanviljelysneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maa- ja metsätalousministeri (Sorsa) 01.08.1973–12.06.1975
  • maa- ja metsätalousministeri (Miettunen II) 30.11.1975–28.09.1976